Koltech

Stanowisko TPH-3K

Stanowisko TPH-3K

 

PRZEZNACZENIE STANOWISKA:

Stanowisko przeznaczone jest do testowania, sprawdzania, pomiarów i napraw prędkościomierzy elektromechanicznych Hasler typu RT9, A16 i pochodnych. Stanowi ono podstawowe wyposażenie warsztatu napraw prędkościomierzy. 
Może ono być stosowane w warsztacie napraw jako stacjonarne lub bezpośrednio na pojeździe. Na pojeździe może być zasilane z instalacji napięcia pokładowego w przypadku jeśli wynosi ono 110 V. 
Na podstawie wyników testu prędkościomierz może być uznany za sprawny lub wymagający regulacji lub naprawy.
Wykonywanie pomiarów i sterowanie napędem prędkościomierza wykonywane jest przez wbudowany mikrokontroler i układy wykonawcze. Niezależnie od rejestracji i pomiarów wykonywanych komputerowo istnieje możliwość porównania wyników ze wskazaniami i taśmą prędkościomierza porównawczego (wzorcowego) który może pracować równolegle z badanym.
Stanowisko jest urządzeniem samodzielnym, zasilanym z sieci prądu przemiennego 230 V lub napięcia pokładowego pojazdu (110 V DC) i nie wymaga dodatkowych urządzeń ani przyrządów pomiarowych. 

FUNKCJE SPEŁNIANE PRZEZ STANOWISKO:
 
napęd badanych prędkościomierzy z możliwością zadania prędkości;
napęd równoległy prędkościomierza wzorcowego lub towarzyszącego (wskazującego);
pomiar prędkości wskazywanej przez badany prędkościomierz;
pomiar drogi „przebytej”;
pomiar przedziałów szybkości przy których zamykają się i otwierają styki pomocnicze w badanym prędkościomierzu;
sterowanie pisakami rejestracji układów dodatkowych;
zapis na taśmie działania rejestratorów dodatkowych.
 
Test przebiega automatycznie i po jego zakończeniu na wyświetlaczu otrzymujemy wynik w postaci długości przebytej drogi. 
W czasie trwania testu na wyświetlaczu ukazywana jest aktualna prędkość oraz długość przebytej drogi. Pozwala to na bieżącą kontrolę prawidłowości wskazań prędkościomierza.
Istnieje również możliwość ręcznego ustawienia wybranej prędkości.

 

BUDOWA I ZASADA DZIAŁANIA STANOWISKA:

Prędkościomierze pracują na stanowisku w układzie takim jak na pojeździe trakcyjnym. Silniki (odbiorniki) prędkościomierzy napędzane są bezpośrednio ze stanowiska. 
Napęd prędkościomierzy napędzanych mechanicznie (np. z EN57) odbywa się za pośrednictwem silnika pomocniczego z odpowiednim sprzęgłem.
Stanowisko pozwala na precyzyjne sterowanie prędkościomierzem wraz z jego elementami pomocniczymi oraz na pomiar wszystkich parametrów prędkościomierza oraz sprawdzenie prawidłowości działania poszczególnych jego układów.
Stanowisko zamknięte jest w metalowej obudowie. Na panelu czołowym znajduje się wyświetlacz alfanumeryczny (4 linie po 20 znaków), klawiatura i niezbędne gniazda pomiarowe i przełączniki.

Do wyposażenia należy również specjalny stojak do zawieszenia badanych prędkościomierzy i komplet przewodów za pomocą których można podłączyć jeden lub dwa prędkościomierze.

Potrzebujesz więcej informacji?
napisz do nas lub zadzwoń +48 (52) 518-54-80
Wyznacz trasę dojazdu

Kontakt

Możesz przesłać nam wiadomość korzystając z poniższego formularza. Wypełnij wszystkie jego pola i zatwierdź przyciskiem “WYŚLIJ”. Odpowiemy bezpośrednio na podany przez Ciebie adres e-mail.
 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa
KOLTECH Spółka z o.o.

ul. Osiedle Rzemieślnicze 28
85-758 Bydgoszcz

NIP: 5540232484
REGON: 090505253

tel.: (52) 518-54-80, (52) 348-58-09
tel. kom.: 502 635 380
faks: (52) 342-99-54

e-mail: biuro@koltech.bydgoszcz.eu

Zapytaj eksperta

Napisz do nas:

lub zadzwoń 502 635 380

Dziękujemy!

Twój mail został poprawnie wysłany.
Skontaktujemy się z Tobą możliwie jak najszybciej!

Zamknij